AçıklamalarHaberlerManşet

Mesleki Kamuoyuna: Yönetim Kurulu Olmaksızın….

Oda Yönetim Kurulu İcracı Üyeleri YÖNETİM KURULU KARARI OLMAKSIZIN Oda Aidatını 750,00.- TL den acelece 1.800,00.- TL ye çıkartmışlardır. Oda Aidatlarını yüksek tutarda belirleyen İcracı Koalisyon Yönetiminde bulunan Sekreter ve Sayman unvanlı üyeler 2019 yılı Genel Kurulunda verdikleri yasaya uymayan önerge ile Aidatların  % 50 oranında indirilmesini talep ederken bugün aynı kişiler Aidatlarımızı %140 oranında belirlemişlerdir.

Ülke ekonomisinin ve Meslektaşlarımızın içinde bulunduğu durum ortadadır. İcracı Koalisyon Yönetimi tarafından açıklanan Maktu Aidat çok yüksek olup, Memur maaşı taban aylığı katsayısı olan 6,787992 x 200 = 1.357,60 TL olması gerekmektedir.

Bugüne kadar, Oda yönetimlerince ilkesel olarak Asgari Maktu Aidat esas alınırken bu dönemde çok yüksek Maktu Aidat belirlenmesi Mesleki dayanışmaya uygun düşmemektedir.

Meslektaşlarımızın içinde bulunduğu zor ekonomik durumda göz önüne alınarak ve ÇDMG Listesin den seçilen Yönetim kurulunda bulunan Üyelerin bilgisi dışın da  YÖNETİM KURULU KARARI OLMAKSIZIN İcracı Yönetim tarafından ilan edilen ve Meslektaş aleyhine belirlenen Aidatlar kabul edilemez ve  bir an önce asgari tutarlara indirilmesi gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu