AçıklamalarDuyurularHaberlerManşet

Mesleki Kamuoyuna: Ankara ÇDMG Yürütme Kurulu

Değerli Meslektaşlarımız,

Meslek yasamızın kabulünden buyana sahip olduğu örgütsel birikim ve meslektaşlardan aldığı güçle, çalışmalarına meslek mücadelesinin ortak çatısı olarak devam eden, ANKARA ÇAĞDAŞ DEMOKRAT MUHASEBECİLER GRUBU (ÇDMG) Yürütme Kurulu’nu yenilenmiş ve aşağıda isimleri yazılı meslektaşlar seçilmiştir.

Ülkemizin içinde bulunduğu zor koşullar yanında, yaşanan haksızlıklara, hukuksuzluklara ve anti demokratik uygulamalara karşı, mesleğimize, meslektaşımıza ve işimize birlikte sahip çıkmaya, meslek ve demokrasi mücadelesinde, bölünerek değil, birleşerek ve çoğalarak engelleri aşacağımız inancı ile çalışmalarımıza devam ediyor ve sizleri de bu çalışmalarda katkı vermeye davet ediyoruz.

Siyasal iktidar ve ülke yönetimine getirdiği liyakatsiz yöneticiler; çağdaş bilimsel eğitimi terk etme noktasına getirmiş, kuvvetler ayrılığını rafa kaldırmış, hukukun üstünlüğü ve yargının bağımsızlığı fiilen işlemez hale getirilmiş, sosyal hukuk devleti rafa kaldırılmış, ekonomi biliminin aksine uygulamalar sonucu derin ekonomik krizler yaşatılmış ve daha çok derinleşme endişesi ile yaşatılmaya devam ediyor.

Yurttaşlar sadece siyasetin nesnesi ve yönetilmesi gereken bireyler değil, örgütsel katılımlarıyla, özgür düşünceleriyle, çoğulcu renkleriyle, denetleyen ve hesap soran kişiler olarak siyasetin esas aktörü ve öznesidirler. Yasaklara ve baskılara rağmen, meslek örgütleri, sendikalar, sivil toplum örgütleri, kazanımları ile haklarını elde etmek ve bağımsız özgün yapılarını sağlamak için, örgütlü birlikteliklerle mücadele etmek zorundalar. Çağdaş uygarlık hedefine,  nitelikli ve güçlü meslek örgütleri ile yaklaşılabilir. Demokrasiden, haktan, hukuktan, barıştan, emekten yana olan güçler, emperyalizmin boyunduruğuna karşı birleşme ve dayanışma içinde olmalılar.

Mesleki mücadelenin bayrağı birlikte güç vererek ve güç olarak yükseltilebilir. Tüm meslektaşlarla birlikte, Ankara özelinde ve Türkiye genelinde yapılacak uyumlu ve verimli mesleki çalışmalarla mesleki kazanımlarımızı artırmak temel hedefimizdir. Bu düşünce ve dileklerimizin, tüm meslektaşlarımızın katkısı ve katılımı ile gerçekleşebileceği bilinciyle, saygılar sunarız.24.10.2023.

YÜRÜTME KURULU ÜYELERİ

CUMALİ ÜLGER                         FATİH SÜLAHİ                MUHARREM ELVAN

HASAN YILDIRIM                      ENGİN AKYILDIZ           PERİZE MERAKLI YILDIZ

SERAP DEMİRCİ                         MUSA GÜZEL                  SERDAR CEM ÇINAR

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu